Kiedy twoja córka powinna zacząć nosić biustonosz?

Chociaż rozwój piersi różni się w zależności od dziewczynki, twoja córka będzie potrzebować odpowiedniego biustonosza już we wczesnych stadiach dojrzewania.

Jednak rozmowa, kiedy kupić córce biustonosz, może być stresująca i skomplikowana dla wielu rodziców. W rzeczywistości trudno jest dowiedzieć, kiedy twoja córka powinna zacząć nosić stanik.

Kiedy twoja córka powinna zacząć nosić biustonosz?

W wielu sklepach można znaleźć pierwsze biustonosze dla dziewczynek

Pierwsze biustonosze są bardziej przygotowawcze dla dziewczynek, które dopiero zaczynają wykazywać oznaki rozwoju piersi. Zwykle dzieje się to około 10 roku życia, ale może wystąpić już w wieku 8 lat lub dopiero we wczesnym wieku nastoletnim, ponieważ każde dziecko rozwija się inaczej. Zazwyczaj twoja córka może odnieść korzyści z noszenia pierwszego biustonosza, jeśli ma wrażliwe pąki piersiowe lub wydatne sutki, gdy zaczyna rozwijać piersi, jeśli bierze udział w pewnych aktywnościach fizycznych, takich jak taniec lub sport, lub jeśli rozwija się wolniej od rówieśników i chce się dopasować.

Jednak pierwsze biustonosze są naprawdę odpowiednie tylko dla dziewczynek, które dopiero zaczynają się rozwijać lub dziewczynek z bardzo małym biustem, ponieważ nie zapewniają tak dużego wsparcia jak biustonosze z miękkimi miseczkami lub fiszbinami. Ponieważ rozwój piersi u każdej dziewczynki zaczyna się w różnym wieku, nie ma ustalonego wieku, w którym powinnaś kupić swojej córce pierwszy biustonosz. Jednak matka powinna kupić stanik dla swojej córki, gdy piersi są wyraźnie rozwinięte lub gdy w okolicy klatki piersiowej dziewczynka zaczyna odczuwać dyskomfort podczas niektórych ruchów i czynności.

Kiedy twoja córka zacznie nosić co najmniej miseczkę A, nadszedł czas, aby kupić flanelowa piżama z miękkimi miseczkami lub w podobnym stylu. Większość ekspertów sugeruje wstrzymanie się z biustonoszami z fiszbinami, dopóki dziewczynki nie zaczną wyglądać na bardziej rozwinięte, zwykle po pierwszym okresie lub kiedy piersi całkowicie się wykształcą.