Bez kategorii

Podstawy przy wyborze ubezpieczenia samochodowego

Niezależnie od tego, czy jeździsz nowym samochodem, czy starym gruchotem, Twój samochód jest prawdopodobnie jednym z najdroższych przedmiotów, jakie posiadasz.

Ważne jest, aby chronić tę inwestycję dobrym ubezpieczeniem samochodowym. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, o których należy pamiętać, szukając ubezpieczenia samochodowego. Będziesz mieć informacje, których potrzebujesz, aby znaleźć odpowiednią dla siebie polisę.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu, zastanów się, ile będzie Cię kosztować zgłoszenie roszczenia. Poproszenie firmy o naprawę za 600 USD, gdy masz udział własny w wysokości 500 USD, przyniesie Ci tylko 100 USD, ale może spowodować, że Twoje składki wzrosną o więcej przez następne trzy lataAby zapewnić odpowiednią ochronę ubezpieczeniową, przedyskutuj z wyprzedzeniem potencjalną personalizację pojazdu z agentem ubezpieczeniowym. Kupując dodatki do samochodu, takie jak systemy stereo, nie ma znaczenia, jaką zapłaciłeś cenę, tylko to, na ile rzeczoznawca jest gotów je wycenić.Jeśli masz nowy, lśniący samochód, nie będziesz chciał jeździć z dowodem zginania błotników. Ubezpieczenie samochodu nowego samochodu powinno więc obejmować również ubezpieczenie od kolizji. W ten sposób Twój samochód będzie dłużej wyglądał dobrze. Jednak czy naprawdę przejmujesz się tą wyginaczem błotników, jeśli jeździsz starą trzepaczką? Ponieważ stany wymagają jedynie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a kolizja jest kosztowna, gdy Twój samochód dotrze do etapu „Nie obchodzi mnie, jak wygląda, tylko jak jeździ”, zrezygnuj z kolizji, a Twoja opłata za ubezpieczenie samochodu drastycznie spadnie .Możesz zaoszczędzić pakiet na ubezpieczeniu samochodu, korzystając z różnych zniżek oferowanych przez Twoją firmę ubezpieczeniową. Kierowcy o niższym ryzyku często otrzymują niższe stawki, więc jeśli jesteś starszy, jesteś w związku małżeńskim lub masz czystą historię prowadzenia pojazdu, sprawdź u ubezpieczyciela, czy dadzą ci lepszą ofertę.Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, istnieje duża szansa, że ​​składka na ubezpieczenie samochodu będzie tańsza. Firmy ubezpieczeniowe zaczynają wykorzystywać raport kredytowy jako część obliczania składki ubezpieczeniowej. Jeśli utrzymasz dobry raport kredytowy, nie będziesz musiał się martwić o wzrost ceny.Jeśli obniżasz cenę samochodu o mniej niż 20%, pamiętaj o uzyskaniu ubezpieczenia samochodu GAP. Jeśli ulegniesz wypadkowi, gdy jesteś jeszcze w pierwszym roku lub dwóch płatnościach, możesz być winien bankowi więcej pieniędzy, niż byś otrzymał w roszczeniu.Jeśli masz więcej niż jeden pojazd, upewnij się, że wszystkie Twoje polisy znajdują się w tym samym miejscu. Podstawy przy wyborze ubezpieczenia samochodowego

To znacznie ułatwia śledzenie.

Co ważniejsze, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Im więcej polis posiadasz u jednego ubezpieczyciela, tym większe prawdopodobieństwo, że zakwalifikujesz się do określonych ofert i zniżek.Ważną kwestią przy zapewnieniu niedrogiego ubezpieczenia samochodu jest stan Twojej historii kredytowej. Ubezpieczyciele dość często przeglądają raporty kredytowe wnioskodawców w celu ustalenia ceny i dostępności polisy. Dlatego zawsze upewnij się, że Twój raport kredytowy jest dokładny i tak czysty, jak to możliwe, przed zakupem ubezpieczenia.Tanie ubezpieczenie, choć atrakcyjne, nie zawsze jest najlepszym wyborem w zależności od Twoich potrzeb. Tanie może tylko to oznaczać lub może być tym, czego potrzebujesz. Dlatego musisz przeprowadzić odpowiednie badania i zweryfikować reputację firmy, a także warunki wykupionego ubezpieczenia.Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec sytuacji, w której coś się dzieje z Twoim samochodem. Dlatego musisz poświęcić czas na znalezienie planu ubezpieczenia samochodu, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Porady zawarte w tym artykule pomogą Ci znaleźć ubezpieczenie samochodu, za które będziesz czuć się komfortowo.