Bez kategorii

Sporty wodne na wakacjach w Egipcie

Co roku do Egiptu przyjeżdża bardzo wielu turystów, którzy chcą wypocząć, poszukują dobrej pogody, słońca.

Oczywiście kurorty w basenie Morza Śródziemnego czy też może Morza Czerwonego zapewniają bardzo wiele atrakcji, z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, znajdziemy także wiele atrakcji dla najmłodszych. Wielu turystów wybiera aktywne wakacje, poszukuje różnego rodzaju sportów wodnych, które z pewnością możemy znaleźć w Egipcie.

Sporty wodne na wakacjach w Egipcie

Szkoła kitesurfingu w Egipcie

Coraz większą popularnością cieszy się kitesurfing, jest to odmiana surfingu, w tym przypadku wykorzystujemy jako napęd latawiec, sterujemy za pomocą odpowiedniego drążka, deska porusza się po falach lub też możemy wznosić się w powietrze. Oczywiście jest to atrakcja coraz bardziej popularna, jednak warto zwrócić uwagę, iż w Polsce znajdziemy tylko kilka ośrodków, dodatkowo musimy także trafić na odpowiednią pogodę, wysokość fal oraz odpowiedni wiatr. W Egipcie możemy liczyć na odpowiednie warunki, dobrym przykładem będzie szkoła w El Gouna w pobliżu Hurghady. Położenie jest bardzo korzystne ze względu na występowanie silnych wiatrów przez większość roku.

Może być to bardzo ciekawa atrakcja dla osób początkujących, instruktorzy mogą dać nam lekcje kitesurfingu od podstaw, na miejscu oczywiście otrzymamy cały niezbędny sprzęt oraz wyposażenie. Pod okiem doświadczonych instruktorów będziemy mogli uczyć się w jaki sposób opanować żagiel, jak ściągać linki, aby uzyskać odpowiednią prędkość czy też jak zmieniać kierunek. Oczywiście są to ośrodki gdzie instruktorzy mówią także w języku polskim, dlatego wielu Polaków wybiera ten rodzaj sportu w czasie wakacyjnego urlopu.

Kitesurfing w Egipcie cieszy się dużą popularnością także ze względu na przystępne ceny, oczywiście warto zwrócić uwagę iż możemy zdobyć tutaj różne umiejętności, zarówno w poziomach podstawowych jak i zaawansowanych. Z pewnością kitesurfing to sport, który może dostarczyć nam wiele przyjemności, z pewnością wiele osób zdecyduje się na tego atrakcje w Egipcie.