Czym jest blepharoplastyka i kto może z niej korzystać?

Nikt nie chce wyglądać na starszego, niż jest w rzeczywistości. Opadające powieki powodują właśnie ten problem i zmaga się z nim wiele osób. Co powinno się zrobić z tym mankamentem? Otóż idealnym rozwiązaniem owego problemu będzie plastyka powiek, która zwie się właśnie blepharoplastyką.

Co nazywamy blepharoplastyką?

Zabieg blepharoplastyki polega na plastyce powiek. Zarówno górnych, jak i dolnych. Zabieg ten polega na tym, że wycina się wówczas nadwyżkę tkanki tłuszczowej z powiek, a także skóry, które powodują opadanie powiek. Cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, więc zabieg jest bezbolesny. Jednym z popularniejszych zabiegów jest zabieg, który wykonuje się na dolnej powiece. Tutaj jak uprzednio nacina się skórę poniżej rzęs i wówczas tak jak uprzednio usuwa się niepotrzebną skórę. Na końcu wszystko jest zszywane.

Zabieg blepharoplastyki najbardziej cieszy się popularnością u pań po 40 roku życia, którym powieka naturalnie z wiekiem zaczyna opadać. Koreańskie gwiazdy popu bardzo lubią wykonywać tego typu zabieg, ponieważ koreańczycy genetycznie mają całkiem schowaną powiekę oczu i widoczna górna powieka jest wśród nich bardzo pożądana.

Odpowiedni czas na skorzystanie z blepharoplastyki

Na pewno ważne jest, żeby taki zabieg wykonać, kiedy opadająca powieka zaczyna wpływać na widzenie, ponieważ może to powodować problemy ze wzrokiem. Nie warto zatem czekać i powinno się wówczas skorzystać z takiego zabiegu, żeby poprawić komfort życia.

Z wiekiem powieka zaczyna coraz bardziej opadać, więc poprawa wyglądu oczu, na które wpływają opadające powieki, również nie jest złym pomysłem. Po wykonaniu takiego zabiegu oczy wyglądają na większe, wypoczęte i wygląda się o wiele młodziej, a młody wygląd jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądany.

Przygotowanie do zabiegu

W jaki sposób przygotować się na tego typu zabieg? Przede wszystkim należy udzielić stosownych informacji lekarzowi. Mowa tutaj o informacjach o jakichś chorobach, ale także należy poinformować o tym, czy spożywa się alkohol lub pali papierosy. Przed takim zabiegiem wysyła się na specjalne badania, w którym sprawdzany jest poziom glukozy, jak i elektrolitów. Oprócz tego wykonuje się również morfologię krwi. Szczegółowe informacje na temat przygotowania do zabiegu usuwania zmarszczek przy użyciu botoksu, znajdują się na stronie “Plastyka powiek – korekcja opadających powiek Gdynia”, należącej do Derm Estetyka – Gabinet medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Placówka ta specjalizuje się w zabiegach z użyciem botoksu i zatrudnia najlepszych specjalistów do przeprowadzania tego rodzaju korekcji.

Kto decyduje się na taki zabieg?

Najczęściej kobiety po 40 roku życia, ale nie tylko. Na taki zabieg decyduje się również wielu mężczyzn. Tutaj również głównie mężczyźni po 40 roku życia, gdyż tak jak wcześniej zostało powiedziane, na opadanie powiek głównie ma wpływ wiek. Oczywiście młode osoby również zmagają się z takim problemem.

Zabieg blepharoplastyki jest doskonałym sposobem na poprawienie wyglądu oczu, wygląda się wówczas na bardziej wypoczętego. Jest wskazanym zabiegiem również, jeśli powieka opada i przysłania oczy, powodując pogorszenie wzroku. Wtedy nie warto zwlekać i poddać się takiemu zabiegowi.