Bez kategorii

Finanse osobiste, które mogą okazać się cenne

Niezwykle ważna jest nauka gospodarowania pieniędzmi w sposób odpowiedzialny i dojrzały.

Da Ci poczucie niezależności i powód do dumy. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z finansami osobistymi w sposób, który będzie Ci najlepiej służył.Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze podczas podróży, jedz w lokalnych miejscach, a nie w turystycznych restauracjach. Najprawdopodobniej restauracja w hotelu i restauracje znajdujące się w obszarach turystycznych będą drogie, więc rozejrzyj się i odkryj, gdzie jedzą miejscowi. Jedzenie będzie smakować lepiej i prawdopodobnie będzie też tańsze.Nie przejmuj się sklepowymi kartami kredytowymi. Karty sklepowe mają złą kalkulację kosztów i korzyści. Jeśli zapłacisz na czas, nie pomoże to aż tak bardzo, ale jeśli konto w sklepie trafi do windykacji, wpłynie to na historię kredytową tak samo, jak każda inna domyślna kwota. Zamiast tego zdobądź główną kartę kredytową do naprawy kredytowej.Naucz swoje małe dziecko o finansach, dając mu zasiłek, który może przeznaczyć na zabawki. W ten sposób nauczy go, że jeśli wyda pieniądze w swojej śwince na jedną zabawkę, będzie miał mniej pieniędzy do wydania na coś innego. To nauczy go selektywnego wyboru tego, co chce kupić.Możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, kupując duże opakowania chudego białka. Zakupy hurtowe są doskonałe, jeśli planujesz używać wszystkich zakupionych produktów. Zaoszczędzisz czas i pieniądze gotując wiele posiłków jednocześnie. Wybierz dania, które dobrze zamrażają, a obiad będzie gotowy przez tydzień!Spłać swoje przedmioty o wyższym oprocentowaniu, zanim skoncentrujesz się na niższym lub zerowym długu odsetkowym. Płacenie minimów na wysoko oprocentowanej karcie może kosztować setki dolarów więcej niż powinno. Finanse osobiste, które mogą okazać się cenne

Wymień oprocentowanie wszystkich posiadanych kart i jak najszybciej spłać te najwyższe.Śledź zakupy dokonywane kartą debetową.

Zawsze rób notatkę na papierze lub telefonie, gdy tylko przeciągniesz tę kartę, aby nie zapomnieć. Karty debetowe są bardzo wygodne, ale także ułatwiają przekroczenie budżetu, a jeśli nie prowadzisz ewidencji, zbyt łatwo jest przekroczyć konto bankowe, nie zdając sobie z tego sprawy.Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, spójrz uważnie na swoje obecne wzorce wydatków. Teoretycznie łatwo jest „chcieć”, żebyś zaoszczędził pieniądze, ale w rzeczywistości robienie tego wymaga pewnej samodyscypliny i odrobiny pracy detektywistycznej. Przez miesiąc zapisuj wszystkie swoje wydatki w zeszycie. Zobowiąż się do spisania wszystkiego, np. porannej kawy, przejazdu taksówką czy dostawy pizzy dla dzieci. Im dokładniejszy i dokładniejszy jesteś, tym lepiej zrozumiesz, na co tak naprawdę idą Twoje pieniądze. Wiedza to potęga! Przejrzyj swój dziennik pod koniec miesiąca, aby znaleźć obszary, które możesz ograniczyć i zgromadzić oszczędności. Niewielkie zmiany sumują się z czasem w duże pieniądze, ale musisz się postarać.Jeśli jesteś przyzwyczajony do płacenia rachunków pocztą, najlepiej jest przejść na opłacanie rachunków online. Każdy rachunek wysłany pocztą będzie kosztował 40-50 centów wraz z wysyłką. Płać online, więc nie musisz się martwić o tę opłatę w swoich dziennych i tygodniowych wydatkach.Wiesz, że sposób, w jaki obchodzisz się z pieniędzmi, wpłynie na każdy aspekt twojego życia. Jeśli masz rodzinę, będzie to również miało na nią bezpośredni wpływ. Zastosuj się do wszystkich porad zawartych w tym artykule, a wkrótce będziesz mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami osobistymi w pozytywny sposób.