Wykorzystanie świstała w leczeniu zmian skórnych

W przypadku różnego rodzaju zmiany chorób skórnych, z powodzeniem od lat wykorzystuje się światło, oczywiście jest to światło odpowiedniej długości, które pada na miejsce w którym zauważamy zmiany skórne.

Oczywiście nie jest to nowa technologia, jednak obecnie coraz bardziej spopularyzowania się ze względu na dużą dostępność urządzeń które można wykorzystywać w gabinetach kosmetycznych. Z pewnością może być to bardzo ciekawa alternatywa dla zabiegów chirurgicznych, które są jednak zabiegami inwazyjnymi, w przypadku terapii fotodynamicznej są to zabiegi bezinwazyjne, po których może zostać zaczerwienienie czy też okresowe pieczenie, które szybko zanika.

Wykorzystanie świstała w leczeniu zmian skórnych

Terapia fotodynamiczna w przypadku chorób skóry

W przypadku kiedy chcemy zastosować tą metodę potrzebny będzie tak żeby wypełniacz światłoczuły, najczęściej będzie to maść lub też żel, który będzie nakładany na skórę, powinien on dobrze wnikać, następnie kierowana jest wiązka czerwonego światła, naświetlanie często trwa około kilkunastu minut. W tym przypadku dużą zaletą terapii fotodynamicznej jest fakt iż nie pozostawia ona blizn tak jak w przypadku kiedy zdecydowalibyśmy się na operację usunięcia części skóry czy też naskórka. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na leczenie tą metodą.

Oczywiście jest to zabieg który posiada bardzo szerokie działanie, w tym wypadku możemy pozbywać się takich zmian skórnych jak liszaj, trądzik, brodawki, kłykciny czy też zmiany skórne polegające na zmianie koloru związane ze starzeniem się naszej skóry. Oczywiście należy pamiętać iż przed samym zabiegiem należy zrezygnować z niektórych kremów i maści, zwłaszcza tych które zawierające witaminę C i retinol, oczywiście niewskazane jest także wykonywanie peelingu ani innych zabiegów złuszczających na naszej skórze.

O szczegółowych przeciwwskazaniach można przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/fototerapia-chorob-skory/terapia-fotodynamiczna, znajdziemy tak wiele wyczerpujących informacji na temat terapii fotodynamicznej, będziemy mogli poznać także innego rodzaju przeciwwskazania dotyczące różnych chorób w przypadku których tego rodzaju metoda nie jest wskazana. Warto także skontaktować się z gabinetem kosmetycznym, możemy zadzwonić czy też skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej jeżeli mamy wątpliwości co do zabiegu, jeżeli chcemy dowiedzieć się czy stosowanie tego rodzaju terapii w naszym przypadku będzie dobrym pomysłem.