Poznaj swój typ skóry aby dobrać odpowiednie kosmetyki

Możesz podejrzewać, że masz suchą, tłustą lub wrażliwą skórę, ale tak naprawdę niewiele osób zna swój typ skóry.

Znajomość swojego prawdziwego rodzaju skóry może pomóc, gdy następnym razem będziesz kupować kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy. W rzeczywistości używanie niewłaściwych produktów dla twojego rodzaju skóry może pogorszyć trądzik, suchość lub inne problemy skórne.

Poznaj swój typ skóry aby dobrać odpowiednie kosmetyki

Znajdź czas na codzienną pielęgnacji skóry

Bez względu na rodzaj skóry, codzienna pielęgnacja może pomóc w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia cery i złagodzeniu konkretnych problemów, takich jak trądzik, suchość, blizny i przebarwienia. Codzienna pielęgnacja skóry składa się z czterech podstawowych kroków, które możesz wykonać rano i przed snem. Najważniejsze w pielęgnacji skóry twarzy jest oczyszczanie i nawilżanie. Wybierz środek oczyszczający, który nie napina skóry po umyciu. Czyść twarz nie częściej niż dwa razy dziennie lub tylko raz, jeśli masz suchą skórę i nie nosisz makijażu. Unikaj mycia mydłem ze względu na uczucie suchości, ponieważ oznacza to, że naturalne oleje skóry zniknęły. Środki czyszczące, o których wiadomo, że działają dobrze na wszystkie rodzaje skóry, to toniki i woda micelarna.

Nawet tłusta skóra potrzebuje kremu nawilżającego, ale używaj takiego, który jest lekki, na bazie żelu i nie zatyka skóry oraz nie blokuje porów. Sucha skóra może skorzystać z kremu zawierającego większe ilości składników nawilżających. Większość marek będzie oznaczać swoje produkty jako żel lub krem na opakowaniu, a także określać odpowiedni wiek i rodzaj skóry, dla której produkt kosmetyczny jest przeznaczony. Wybieraj produkty, które pasują do Twojego typu i wrażliwości skóry, i pamiętaj o czytaniu etykiet. Niektóre produkty zawierające składniki takie jak retinol lub retinoidy, należy stosować tylko na noc, ponieważ skóra stanie się wrażliwa na światło i mogą na niej powstawać nieestetyczne przebarwienia.

Produkty pielęgnacyjne do skóry odwodnionej kupisz na stronie https://novaclear.eu/produkty-hydro/. Zacznij od podstawowej i prostej rutyny, aby zobaczyć, jak reaguje twoja skóra na kosmetyki. Gdy poczujesz się komfortowo, możesz dodać dodatkowe produkty, takie jak peelingi, maski, serum i zabiegi punktowe, aby poprawić zdrowie swojej skóry.