Jak zadbać o zdrowie psa?

Jeśli posiadamy psa niezbędne jest właściwe zadbanie o jego zdrowie.

Pozwala to między innymi unikać występowania poważnych schorzeń, które mogą występować na różnych etapach życia psów. Jednocześnie poszczególne rasy psów wymagają zarówno odpowiedniego karmienia, a także dostarczenia dodatkowych składników odżywczych.

Witaminy dla psów

Na podawanie witamin można decydować się już w przypadku małych psów. Szczeniaki, które będą miały odpowiedni poziom witamin w organizmie mogą znacznie lepiej rozwijać się pod kątem fizycznym. Jednak witaminy mogą wpływać pozytywnie również na stan psychiczny psa. W tym względzie można znacznie łatwiej socjalizować szczeniaka, czy też realizować szkolenia, które pozwalają odpowiednio przystosować psa do właściwego zachowywania się. Oczywiście w przypadku szczeniaków niezbędne jest podawanie nieco innych witamin w stosunku do dorosłych psów. Warto decydować się w przypadku szczeniaków przede wszystkim na takie witaminy, które pozwalają na:
– poprawienie jakości sierści,
– wzmocnienie układu kostnego i chrzęstnego,
– odpowiednie zadbanie o stan skóry.
Do witamin, które warto brać pod uwagę zaliczyć można między innymi witaminy z grupy B, witaminę C czy K. Dobrym rozwiązaniem może być podawanie również takich suplementów, które pozwalają dostarczyć cynk, jod, żelazo czy mangan.

Jak zadbać o zdrowie psa?

Dbanie o zdrowie starszych psów

Z wiekiem psy stają się w znacznie większym stopniu narażone na występowanie różnych schorzeń. Do takich można zaliczyć między innymi niewydolność różnych organów, jak między innymi nerki, wątroba, trzustka. Inne problemy to między innymi trudności w poruszaniu się. Dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na podawanie takich witamin, które są skonsultowane z weterynarzem. Bywa to szczególnie ważne w przypadku, gdy u zwierzęcia występują już określone problemy zdrowotne. Jednak zawsze można decydować się na podawanie takich substancji jak między innymi koenzym, witamina C czy E, kwas hialuronowy. Poszczególne substancje mogą pozytywnie wpływać choćby na spowalnianie procesów starzenia.