Insektycydy środki ochrony roślin przeciwko owadom i larwom

Środki ochrony roślin mogą działać na różne zagrożenia przykładowo usuwać chwasty, poradzą sobie także z grzybami czy też insektami, które wyrządzają wysokie szkody w uprawie.

Obecnie środki ochrony roślin stają się coraz bardziej wydajne, duża skuteczność sprawia, że możemy chronić zbiory, przed różnego rodzaju zagrożeniami. Bardzo często duże szkody wyrządzają insekty, możemy zauważyć to w przypadku upraw ziemniaka, rzepaku ale także zbóż i roślin strączkowych.

Insektycydy środki ochrony roślin przeciwko owadom i larwom

Delmetros 100 SC insektycyd przeciwko insektom w uprawie kapusty

Insekty często występują w dużych grupach, dzięki czemu łatwo możemy zauważyć objawy zaatakowania uprawy przez dany rodzaj insektów tak jak przykładowo stonki w ziemniakach. Insekty rozmnażają się szybko, dlatego w uprawach, które nie są monitorowane mogą wyrządzać duże szkody. Będzie to nawet o kilkadziesiąt procent mniejszy plon niż w przypadku prawidłowej ochrony. Chętnie żywią się roślinami będąc w stanie larwalnym, mogą niszczyć liście, łodygi, prowadząc do obumierania rośliny. W tym przypadku zaburzony zostaje proces fotosyntezy, dystrybucja wody, co może doprowadzić do całkowitego obumarcia rośliny.

Jednym ze znanych insektycydów o skutecznym działaniu jest Delmetros 100 SC, jest to koncentrat, który można rozmieszać z wodą, zawiera substancje czynną deltametrynę, która dobrze radzi sobie z insektami charakterystycznymi dla pszenicy, jęczmienia czy też ziemniaka. W ten sposób możemy pozbyć się larw stonki ziemniaczanej, usuwać skrzypionkę zbożową. Dodatkowo znajduje zastosowanie w przypadku ochrony rzepaku ozimego oraz kapusty. Uprawy kapusty często atakowane są przez bielinka, mszyce oraz piętnówkę. W zależności od rodzaju upraw producent zaleca użycie różnych ilości środka, może być to przykładowo około 300 litrów w przypadku rzepaku, lub 600 litrów na hektar w przypadku uprawy kapusty głowiastej. Najczęściej w jednym sezonie wegetacyjnym wykonuje się pojedynczy oprysk co zapobiegnie uodparnianiu się insektów na dany rodzaj insektycydu.

Środek ochrony roślin Delmetros 100 SC charakteryzuje wysoka skuteczność działania, możemy stosować go w różnych uprawach, w zależności od rodzaju roślin zastosujemy go w okresie jesiennym lub też wiosennym. Więcej informacji na temat stosowania środka przy występowaniu szkodników znajdziemy na stronie https://innvigo.com/delmetros-100-sc/. Środek może być stosowany w sposób bezpieczny przy odpowiednim dawkowaniu, dodatkowo możemy go stosować z innymi środkami owadobójczymi czy też herbicydami.