Bez kategorii

Proste wskazówki, jak złagodzić frustracje związane z astmą

Astma może być przerażająca.

Twoje drogi oddechowe napinają się, a oddychanie staje się coraz trudniejsze. Osobie bez tej choroby trudno jest zrozumieć, jak ważna jest kontrola i odpowiednia terapia. Czytając dalej, zobaczysz kilka świetnych pomysłów, jak lepiej radzić sobie z astmą.Jeśli podczas ataku zostaniesz złapany bez inhalatora, weź filiżankę kawy. Kofeina zawarta w napoju otworzy Twoje drogi oddechowe i pozwoli Ci trochę łatwiej oddychać. Jeśli nie masz pod ręką napoju zawierającego kofeinę, małe ilości kofeiny w tabliczce czekolady mogą również pomóc.Twój lekarz może uznać, że kortykosteroidy są najlepszą ulgą w atakach astmy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz naprawdę złe ataki. Mogą być nieco trudniejsze do zdiagnozowania, ale w przypadku ataku można je połknąć lub wstrzyknąć, aby skuteczniej otworzyć kanały.Posiadanie odpowiednich leków i leczenia astmy jest bardzo ważne. Jeśli musisz używać inhalatora częściej niż raz dziennie lub objawy budzą Cię częściej niż dwa razy w tygodniu, być może nadszedł czas, aby przejść na bardziej kontrolujący lek, który może zapobiec objawom.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia. Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.Nie pozwól, aby astma cię dopadła. Wiele osób popada w depresję, gdy dowiadują się, że mają astmę, ponieważ myślą, że zmieni się całe ich życie. To nie jest prawda. Proste wskazówki, jak złagodzić frustracje związane z astmą

Tak długo, jak przyjmujesz leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza, możesz nadal robić większość rzeczy, które kiedyś robiłeś.Trzymaj kurz i inne cząsteczki z dala od powietrza w domu.

To nie tylko zmniejszy ostre ataki astmy, ale także ułatwi oddychanie. Oprócz regularnego odkurzania można dokupić również filtr powietrza, który w sposób ciągły wysysa z powietrza cząsteczki kurzu.Nie pozwól, aby ataki astmy zatrzymały Cię na wysypisku! Każda przewlekła choroba może Cię męczyć i prowadzić do depresji. Depresja z kolei prowadzi do pominiętych leków, pominiętych wizyt i ogólnego braku przyjemności w życiu. Jeśli zamiast tego zachowujesz pozytywne nastawienie, lepiej kontrolujesz astmę.Nie bój się prosić o zakwaterowanie, którego potrzebujesz, aby poradzić sobie z astmą. Jeśli jesteś w samolocie lub autobusie, a osoba na siedzeniu obok ma perfumy, które powodują, że masz objawy, poproś o przesunięcie siedzeń. Ochrona zdrowia jest ważniejsza niż bycie uprzejmym.Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny cierpicie na ciężką astmę, rozważ zlecenie sprzątania domu przez profesjonalną firmę sprzątającą. Mają dostęp do myjek parowych i innych urządzeń do głębokiego czyszczenia, na które osoba prywatna może nie być w stanie sobie pozwolić. Jeśli masz ekipę sprzątającą, upewnij się, że astmatyka nie ma w domu podczas sprzątania.Radzenie sobie z astmą powinno być czymś, co sprawi, że poczujesz większą kontrolę i ułatwi ci codzienne życie. Posiadanie świetnego planu leczenia i wiedza o tym, co możesz zrobić, robi różnicę. Ten artykuł dostarczył Ci wielu informacji, które możesz wypróbować i jeśli to sprawi, że poczujesz się lepiej, porozmawiaj ze swoim lekarzem.