Wskazówki i porady dotyczące sukcesu w projektowaniu stron internetowych

Istnieją firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych, które osiągają ogromne zyski z projektowania witryn, które można łatwo zaprojektować samodzielnie, mając odpowiednie informacje.

Nie daj się oszukać; przejmij kontrolę nad swoją witryną, ucząc się projektowania stron internetowych. Zacznij od przestrzegania tych wskazówek.Świetnym miejscem do budowania wiedzy na temat projektowania stron internetowych są fora. Pomoże Ci to dowiedzieć się więcej o rozpoczęciu i utrzymaniu projektu strony internetowej. Istnieje niezliczona ilość stron internetowych, które możesz znaleźć za pomocą szybkiego wyszukiwania w Google, które mogą Ci pomóc.Umieść link do strony głównej na każdej stronie swojej witryny. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest stworzenie graficznego tytułu strony, który można umieścić na wszystkich stronach. Internauci są przyzwyczajeni do klikania grafiki, aby wrócić do domu, więc poruszanie się po witrynie nie będzie wymagało nauki.Podziel długie bloki tekstu. Ogromna fala tekstu nie jest konieczna w żadnej witrynie, zwłaszcza gdy można ją podzielić za pomocą obrazów, a nawet podzielić na różne strony. Znudzeni widzowie tylko sprawią, że odejdą, więc staraj się, aby wszystko było tak proste i świeże, jak to tylko możliwe.Użyj arkusza stylów, aby zachować spójność. Nie ma prawie nic bardziej niepokojącego niż wysłanie na stronę, która nie przypomina witryny, którą właśnie oglądałeś, nawet jeśli dotyczy tego samego tematu. Arkusze stylów pomagają w zapisaniu formatowania, dzięki czemu każda strona wygląda podobnie do pozostałych.Zwróć szczególną uwagę na tło swoich stron. Usuń przeszkody utrudniające czytanie tekstu, unikając takich rzeczy, jak ruchome tła GIF. Wybierz tła, które pasują do Twojej witryny, zamiast kolidować z nią, a Twoja wiadomość będzie znacznie bardziej czytelna dla odwiedzających.Aby przyspieszyć ładowanie stron internetowych, należy skompresować wszystkie obrazy na stronie internetowej. Jeśli masz obrazy, które są skompresowane, strony ładują się znacznie szybciej. Wskazówki i porady dotyczące sukcesu w projektowaniu stron internetowych

Nic nie jest bardziej frustrujące dla widzów niż czekanie na załadowanie grafiki 250k, kiedy tak naprawdę powinno być tylko 20k.Aby ułatwić odwiedzającym Twoją witrynę poruszanie się po witrynie, zaprojektuj ją tak, aby łatwo było znaleźć „rzeczy”.

Kiedy masz prostą witrynę, która ułatwia lokalizowanie informacji, utrzymujesz tam odwiedzających znacznie dłużej. Jeśli im to utrudnisz, będą sfrustrowani i odejdą.Nigdy nie używaj nadmiaru sprzecznych czcionek w swojej witrynie. Musisz pamiętać, jak te czcionki renderują się na ekranie komputera; na przykład małe czcionki szeryfowe są trudne do odczytania. Wiele stron internetowych korzysta z Verdana, który może być łatwy do odczytania w różnych rozmiarach i kolorach.Aby utworzyć witrynę dobrze zoptymalizowaną pod kątem większości wyszukiwarek, nie używaj ramek. Użytkownicy generalnie lubią ramki, ale informacje w ramkach nie są zbierane przez wyszukiwarki. Jeśli wyszukiwarka nie zobaczy ważnych informacji o witrynie, Twój ranking nie będzie tak wysoki, jak mógłby być. Doprowadzi to do zmniejszenia liczby odwiedzających.Aby pomóc Ci stworzyć stronę internetową, powinieneś nauczyć się HTML. Znajomość HTML pomaga zrozumieć, jak działa strona internetowa. Kiedy zrozumiesz, jak działa witryna, możesz umieścić w niej własny kod HTML. Pomaga to w łatwym korygowaniu zmian bez konieczności polegania na zewnętrznych programach do tworzenia witryny. Innymi słowy, masz większą kontrolę nad zawartością swojej witryny.Teraz, gdy znasz już projektowanie witryn, możesz poćwiczyć różne funkcje. Wskazówki, których się nauczyłeś, pokazały ci, jakie to proste. Jedyne, co jest wymagane, to wdrożenie napisanych wskazówek.