Marynarka to świetny pomysł na stylizację modnego mężczyzny

Marynarka może posłużyć stylowemu mężczyźnie do ciekawego ubioru na co dzień, do pracy, na okazje bardziej oficjalne.

Może być to przykładowo spotkanie ze znajomymi, randka, z pewnością dobrze sprawdzi się na spotkanie wieczorne, kiedy może być trochę chłodniej wówczas zamiast ubrać kurtkę możemy założyć cieplejszą marynarkę, przykładowo z dodatkiem wełny czy też marynarkę lnianą. Obecnie coraz częściej mężczyźni wykorzystują marynarki które zazwyczaj wisiał w szafie, możemy łączyć ciekawe stylizacje, uzyskujemy bardzo interesujący efekt.

Marynarka nie tylko do garnituru

Z pewnością elegancki mężczyzna nie może obyć się bez marynarki, jest ona częścią garnituru, jednak mężczyźni coraz chętniej wybierają marynarki bardziej luźne, które dobrze sprawdzą się w stylizacji na co dzień. W tym wypadku można znaleźć wiele różnych kolorów, także dużą popularnością cieszą się o marynarki w delikatną kratkę. W przypadku kiedy chcemy dobrać ciekawe stylizacje mamy do wyboru założenie koszuli lub też koszulki do marynarki, dobrze sprawdzi się także koszulka polo, wówczas cała stylizacja może okazać się bardzo elegancka.
Swetry męskie  repablo.com
Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę na grubość, materiał z jakiego wykonana jest marynarka, w chłodniejsze dni może nam częściowo zastąpić kurtkę, z pewnością doda więcej elegancji. Obecnie dość popularne są marynarki sztruksowe, możemy je zakupić w wielu kolorach, producenci odzieży męskiej widząc zainteresowanie klientów tworząc ciekawe modele. Oczywiście możemy łączyć różne kolorystyki, mężczyźni coraz odważniej noszą kolory pastelowe, wówczas klasyczna czarna marynarka z żółtą koszulką może być bardzo ciekawym przełamaniem stylu.

Jak zapinać guziki w marynarce

Wielu mężczyzn zastanawia się w jaki sposób zapinać guziki w marynarce, z pewnością należy zapiąć guzik górny, w przypadku jeżeli marynarka posiada dwa guziki. W przypadku kiedy marynarka zapinana jest na jeden guzik powinna być ona na niego zapięta, w przypadku trzech guzików zazwyczaj zapinamy ją na guzik środkowy opcjonalnie także na górny. W tym przypadku warto zwrócić uwagę iż wybranie guzika środkowego nie jest przypadkowe, ponieważ marynarka będzie najlepiej układała się na naszym ciele.

Kiedy zakładamy dodatkowo kamizelkę pamiętajmy aby była zapięta ona na wszystkie guziki, wówczas będzie prezentowała się najlepiej. Oczywiście kiedy wsiadamy do samochodu lub też siadamy przy stole wówczas rozpinamy marynarkę tak aby układała się ona jak najlepiej. W samochodzie wielu mężczyzn posiada także dodatkowy wieszak, możemy wówczas marynarkę zdjąć, powiesić na wieszaku, tak aby nie wymięła się w czasie jazdy. Warto zwrócić uwagę iż daje tam nam to także dodatkowy komfort w czasie jazdy.

Oczywiście pomysłów na stylizacje, dobranie marynarki do reszty naszego stroju możmy poszukiwać na stronach internetowych, przykładowo na https://www.ebrodnica.pl/moda-i-trendy/12655-marynarki-meskie-jednym-z-najgoretszych-trendow-2021.html, znajdziemy tam ciekawy artykuł o modzie i trendach w modzie męskiej. Dowiemy się jakie marynarki będą modne w przyszłym sezonie, z pewnością możemy liczyć na ciekawe pomysły wykorzystania marynarki w naszym codziennym ubiorze.