Leczenie problemów skóry w gabinecie kosmetycznym

Gabinety dermatologiczne mogą zatrudniać estetyków do zabiegów na twarz lub pomocy przy zaleceniach dotyczących pielęgnacji skóry.

Pacjenci, którzy rozpoczynają od wizyty u dermatologa w celu oceny i leczenia trądziku lub innych chorób skóry, mogą następnie udać się do kosmetyczki w celu oczyszczania i pielęgnacji twarzy, na przykład nałożenia maseczki. Kosmetolodzy, którzy rozpoznają nieprawidłowości skórne, takie jak zmiany chorobowe, kierują swoich klientów do dermatologa w celu oceny i leczenia.

Leczenie problemów skóry w gabinecie kosmetycznym

Gabinet kosmetyczny w Opolu oferuje wiele zabiegów

Łącząc terapię światłem z terapią ultradźwiękową, a konkretnie sonoforezą, jaką cechuje to urządzenie, pacjenci mogą doświadczyć wielu korzystnych efektów, takich jak poprawa elastyczności skóry, koloru twarzy i mikrokrążenia, napinanie i lifting skóry czoła, górnych części policzków, zmniejszenie rozszerzonych porów i widocznych zmarszczek oraz nawilżona, niepodrażniona, gładka skóra. Terapia światłem LED to wysoce skuteczna metoda leczenia wielu chorób skóry, a działa poprzez spowolnienie wzrostu komórek i stanów zapalnych, które powodują problemy skórne. Długości fal kolorów zwiększają krążenie i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, właściwości, które nadają skórze elastyczność i wytrzymałość.

Złuszczanie to proces, w którym martwe komórki skóry są delikatnie złuszczane z powierzchni skóry. Komórki umierają i mają tendencję do gromadzenia się na powierzchni, a jeśli nie zostaną usunięte z czasem spowodują szorstkość i suchość skóry, a także zatkanie porów. Chociaż możesz złuszczać skórę za pomocą peelingu w domu, jeśli chcesz odpowiednio usunąć martwe komórki naskórka, najlepszym rozwiązaniem jest zabieg na twarz w gabinecie kosmetycznym. Polega on na stosowaniu peelingów chemicznych, które dokładnie oczyszczają powierzchnię skóry, odsłaniając zdrową warstwę skóry pod spodem.

Doświadczony gabinet kosmetyczny Opole może zaproponować klientom wiele różnych zbiegów pielęgnacyjnych nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. Możemy skorzystać z trwałych metod depilacji, zbiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę, czy pielęgnacji stóp i paznokci.