Dlaczego drukowanie 3D jest dobrym wyborem?

Druk 3D jest coraz częściej wybierany ze względu na wiele korzyści, jakie przynosi.

Pozwala wytwarzać przedmioty o geometrii trudnej lub niemożliwej do uzyskania tradycyjnymi metodami. Umożliwia także użytkownikom z ograniczonym doświadczeniem edycję projektów i tworzenie niestandardowych, spersonalizowanych produktów, modeli i prototypów. Druk 3D na żądanie pozwala również zaoszczędzić na kosztach oprzyrządowania i zapewnia zaawansowany czas wprowadzenia produktu na rynek.

Dlaczego drukowanie 3D jest dobrym wyborem?

Zalety korzystania z usługi druku 3d

Druk 3D jest ważny dla branż takich jak lotnictwo czy motoryzacja, gdzie może tworzyć lekkie, ale złożone części, oferując oszczędność masy, związaną z tym redukcję zużycia paliwa i w rezultacie lepszy wpływ na środowisko. Jest to również ważne przy tworzeniu prototypów, które mogą przyczynić się do rozwoju różnych gałęzi przemysłu. Istnieje kilka czynników, które określają czas potrzebny do wydrukowania części w 3D. Należą do nich rozmiar, wysokość, złożoność i zastosowana technologia druku. Może to trwać od 30 minut do kilku dni. Im większa część i im większa złożoność, tym dłużej trwa drukowanie, jednak prostszy i mniejszy przedmiot można wydrukować znacznie szybciej.

Niektóre materiały do drukowania 3D są łatwiejsze w obróbce niż inne. Różne materiały wymagają różnych temperatur wytłaczania i podłoża, a także różnych czasów przylegania i wiązania. Wszystkie te czynniki mają wpływ na szybkość drukowania 3D. Rozmiar produktu jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas drukowania. Im więcej warstw jest wymaganych dla części, tym dłużej trwa drukowanie, ponieważ głowica drukująca będzie potrzebować więcej przejść. Ponieważ drukowane części są budowane warstwa po warstwie, wyższe części wymagają więcej przejść niż krótsze, co wydłuża czas drukowania.

Obecnie coraz więcej osób prywatnych, projektantów i firm z branży przemysłu wybiera usługi druku 3d. Możemy w ten sposób uzyskać w krótkim czasie spersonalizowany produkt, gadżet reklamowy, prototyp części, projekt biżuterii, model koncepcyjny i wiele innych rzeczy. Dodatkowo koszty drukowania 3D nie są tak wysokie, jak produkcja innymi metodami.