Bez kategorii

Solidne informacje o psach, które są łatwe do zrozumienia

Nie jesteś pewien, czym karmić swojego psa? Jeśli podasz swojemu psu niewłaściwe jedzenie, będzie to widoczne.

Twój pies będzie miał niedowagę lub nadwagę w zależności od diety. Resztki ze stołu nie są wystarczająco dobre dla psa. Zapewnij swojemu psu odpowiednią dietę, korzystając z poniższych wskazówek.Trzymaj się na wierzchu pcheł. Pchły mogą nie tylko wywołać infekcję u twojego psa, ale jeśli jeden zostanie połknięty, twój zwierzak może również dostać tasiemców. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o najlepszej metodzie zapobiegania, ale pamiętaj, że nie jest to jednorazowa transakcja. Będziesz musiał kontynuować swoje wysiłki przez całe życie swojego zwierzaka.Nigdy nie zabieraj ze sobą psa podczas lotu w gorące letnie miesiące, chyba że linia lotnicza zapewni mu kabinę z klimatyzacją. Większość głównych przewoźników używa tego samego obszaru dla zwierząt domowych, co dla ładunku, co oznacza, że ​​Twój pies będzie musiał znosić dość wysokie temperatury podczas podróży do miejsca docelowego, zagrażając jego bezpieczeństwu.Nigdy nie pozwól swojemu psu być sam na sam z małymi dziećmi, bez względu na to, jak bardzo ufasz jego temperamentowi. Wiele małych dzieci zostało zaatakowanych przez psy rodzinne, które poza tym nigdy nie wykazywały skłonności do przemocy. Śpiące psy mogą być obudzone przez malucha i reagować negatywnie lub popełnić inne przestępstwo wobec zwierzęcia, które go uruchamia.Jeśli masz problemy z zachowaniem swojego zwierzaka podczas sesji pielęgnacyjnej, zastosuj pozytywne wzmocnienie. Swoimi słowami i tonem pochwal swojego psa za każdą drobną rzecz, którą robi dobrze w czasie, gdy z nim pracujesz. Daj mu smakołyk, gdy skończysz, aby zaczął kojarzyć pielęgnację z czymś dobrym. Powinieneś zmienić zachowanie swojego psa w mgnieniu oka!Unikaj problemów z zazdrością, jeśli masz więcej niż jedno zwierzę. Szczególnie jeśli przyprowadzisz młodego psa do domu starszego psa, mogą pojawić się problemy. Solidne informacje o psach, które są łatwe do zrozumienia

Uważaj na cierpliwość i poziom energii swojego starszego psa i upewnij się, że jego uczucia nie są zranione, poświęcając całą uwagę nowemu facetowi.Bardzo ważne jest, abyś utrzymywał uszy psa w czystości.

Utrzymywanie wnętrza uszu w czystości pomoże zapobiegać infekcjom ucha. Jest to również dobry moment, aby sprawdzić ucho pod kątem pcheł, kleszczy i wszelkich innych szkodników, które mogły sprawić, że ucho Twojego psa znalazło się w domu.Pamiętaj, że psy są stworzeniami z przyzwyczajenia i wszystko, co z nim zaczniesz, będzie oczekiwane w przyszłości. Jeśli nie chcesz, żeby z tobą spał, nie pozwól mu robić tego tylko od czasu do czasu. Podobnie, jeśli nie chcesz, żeby żebrał przy stole, nigdy nie częstuj go jedzeniem. Nauczy się i zaakceptuje rzeczy, jeśli będziesz konsekwentny.Utrzymuj zęby swojego psa w czystości i zdrowiu dzięki regularnemu szczotkowaniu. Większość psów nie ma nic przeciwko myciu zębów, pod warunkiem, że wprowadzasz je w proces powoli i delikatnie. Użyj specjalnie zaprojektowanej szczotki dla psa, a także innych produktów stworzonych specjalnie dla niego. Pamiętaj, aby zapewnić mu zabawki i ciastka, które również oczyszczą i ochronią jego zęby.Kaprys psa rzadko jest dobrym pomysłem. Musisz upewnić się, że możesz sobie pozwolić na karmienie psa i pokrycie kosztów leczenia przed zakupem zwierzaka. Zbadaj różne rasy, aby dowiedzieć się, który pies byłby najlepszy dla Twojej rodziny, Twojego stylu życia i wielkości domu.Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś teraz wiedzieć, co powinien jeść Twój pies. Psy różnią się od ludzi i muszą mieć dietę dostosowaną do ich ciała i potrzeb. Kiedy Twój pies zje odpowiedni rodzaj jedzenia, będzie szczęśliwy i zdrowy.