Muscular man posing under cloudy sky

Zasady skutecznego budowania mięśni

Jeżeli chcemy uzyskać bardzo dobre wyniki na siłowni, chcemy budować skutecznie mięśnie, powinniśmy pamiętać iż należy stosować się do trzech ważnych zasad, będzie to trening, odpowiednia dieta oraz czas na regenerację.

Z pewnością należy wybrać odpowiedni plan treningowy, w zależności od naszego zaawansowania i doświadczenia, powinniśmy określić ilość dni spędzonych na siłowni, dodatkowo także zadbać o odpowiedni czas na regenerację.

Zasady skutecznego budowania mięśni

Ważne budulce tkanki mięśniowej

Niezwykle istotna będzie także dieta, powinna ona przewidywać wykorzystanie białka, węglowodanów, składników mineralnych, które będą budulcami mięśni. Dodatkowo oprócz diety możemy wykorzystać także różnego rodzaju suplementy i odżywki. Z pewnością mogą one wspomagać nasz organizm. Częstym składnikiem suplementów diety tego rodzaju będzie kreatyna, jest to bardzo popularny suplement dla sportowców. W organizmie wspiera procesy, które pozwalają na zwiększenie wysiłku, co przełoży się na bardziej intensywny trening. Dodatkowo także dodaje nam siły oraz pozytywnie wpływa na masę mięśniową. Dodatkowo bardzo dobrze przyswajalne może być białko serwatkowe, może być ono w formie proszku. Z pewnością białko serwatkowe rozpuszczone w wodzie lub mleku doskonale sprawdzi się po treningu, kiedy będziemy chcieli uzupełnić jego niedobory.

W przypadku budowy masy mięśniowej istotna jest także beta-alanina, która jest naturalnie występującym aminokwasem, który występuje w pokarmach bogatych w białko. Dzięki temu możemy podnieść poziom karnozyny, będzie to ważne podczas intensywnych ćwiczeń, kiedy możemy zauważyć spadek pH krwi. Zakwaszenie może powodować silniejsze zmęczenie, zmniejszać wydolność mięśni do wysiłku, beta-alanina pozwala zniwelować te procesy, dzięki temu będziemy mogli liczyć na mniejsze zmęczenie oraz szybszą regenerację.

Obecnie możemy zakupić różnego rodzaju odzywki na miesnie posladkow brzucha, bicepsów. Będą to z pewnością odżywki działające pozytywnie na wszystkie partie naszego ciała, dzięki czemu mogą posłużyć doskonale w przypadku treningu na siłowni, ale także w przypadku innych sportów, usprawniając budowę tkanki mięśniowej.