Czym jest spirometria?

Spirometria to badanie, które służy ocenie objętości i pojemności płuc, a także określa szybkość przepływu powietrza przez drogi oddechowe w trackie wdechu i wydechu. Natężenie przepływu powietrza sprawdzane jest zwłaszcza u osób narzekających na duszności, męczliwość i borykających się z przewlekłym kaszlem.

Spirometria w Londynie

Badanie spirometryczne jest jednym z najpopularniejszych badań zlecanych przez pulmonologów, a nierzadko również lekarzy innych specjalności. Spirometria znajduje się w ofercie wielu przychodni medycznych, zarówno prywatnych, jak i publicznych, w Polsce i zagranicą. Polacy, którzy zdecydowali się na podjęcie zatrudnienia poza granicami Polski, nierzadko obawiają się, że leczenie w obcym kraju nie odbywa się na zadowalającym poziomie i na badania przylatują do ojczyzny. Jeśli chodzi o spirometrię – nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza jeśli mieszkamy w Wielkiej Brytanii. Wpisując wyszukiwarkę frazę spirometria w Londynie, bez trudu odnajdziemy polską przychodnię, która ma w ofercie tego typu badanie.

Polska przychodnia w Londynie to miejsce przyjazne pacjentom. Pomoc medyczną uzyskają tu wszyscy, którzy jej potrzebują, a Polacy dodatkowo mogą liczyć na obsługę w języku polskim. W polskiej przychodni pracuje wielu świetnych polskich specjalistów, dlatego pacjenci mogą czuć się tutaj komfortowo. Poza tym na konsultację lekarską i specjalistyczne badania nie muszą czekać tak długo, jak w innych placówkach. Nierzadko udaje się umówić konsultację od razu w dniu zapisu. Dotyczy to m.in. lekarza pulmonologa.

Polski pulmonolog w Londynie

Pulmonolog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób płuc, a także całego układu oddechowego. Przedmiotem jego zainteresowania jest również profilaktyka raka płuc i innych groźnych schorzeń. Do pulmonologa zgłaszają się pacjenci w różnym wieku, choć nierzadko są to osoby dorosłe, które od wielu lat palą papierosy bądź wykonują pracę w znacznym zapyleniu. Wiele chorób układu oddechowego rozwija się w późniejszym wieku, choć są i takie, z którymi borykają się małe dzieci, np. mukowiscydoza.

Polski pulmonolog w Londynie zajmuje się leczeniem zarówno wrodzonych chorób płuc, jak i schorzeń nabytych na skutek oddziaływania czynników środowiskowych. Spirometria w Lon dynie jest jednym z badań, które pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy, monitorowanie przebiegu choroby oraz postępów w leczeniu.

Spirometria w UK – przebieg badania

Spirometria pozwala na ocenę wentylacji płuc u osób z dusznością, świszczącym oddechem, sapaniem, bólem w klatce piersiowej i przewlekłym kaszlem. Badanie wykonuje się zazwyczaj w warunkach statycznych, tak by móc ocenić przepływ powietrza podczas wykonywania spokojnych oddechów, choć zdarza się, że lekarz wykonuje również badanie dynamiczne. Osoba badana powinna mieć na sobie luźną odzież, natomiast nie powinna być po obfitym posiłku ani w stanie po spożyciu alkoholu. W czasie badania pacjent ma zaciśnięty nos, a wdechy i wydechy wykonuje ustami zgodnie ze wskazówkami lekarza.