Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to jeden z tych zabiegów kosmetycznych, które wiele osób uważa za niezwykle wygodne i bezpieczne.

Podczas takiego zabiegu okolica jest oczyszczona, depilowana i zwykle pokrywana środkiem chłodzącym lub znieczulającym, pacjenci zakładają okulary ochronne, po czym bardzo silne światło trafia bezpośrednio na mieszek włosowy i go niszczy. Jest to stosunkowo bezbolesna procedura, a szybkość zabiegu i trwałość rezultatów to tylko niektóre z zalet depilacji laserowej.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Wybierz depilację laserową w Poznaniu

Efekt depilacji laserowej będzie prawdopodobnie natychmiastowy. Zwykle zmienia się w zależności od koloru włosów i skóry, rodzaju lasera i miejsca, w którym wykonano zabieg na skórze. Najczęściej trzeba wykonać serię kilku zabiegów depilacji laserowej, aby usunąć włoski z miejsc, które zostały pominięte lub wykazują oznaki odrastania. Jednak wyniki zwykle utrzymują się miesiącami, a nawet latami. Dodatkowo odrastające włoski będą jaśniejsze i znacznie rzadsze, dlatego możliwe jest, że pomiędzy zabiegami nie trzeba będzie się zbyt często golić.

Depilacja laserowa jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Można się jednak spodziewać pewnych skutków ubocznych, takich jak obrzęk, dyskomfort lub zaczerwienienie w miejscu do około trzech dni po zabiegu. Te objawy są tymczasowe i zwykle ustępują po kilku godzinach. Jeśli depilacja laserowa zostanie przeprowadzona prawidłowo pod odpowiednim nadzorem dermatologa, inne skutki uboczne, takie jak oparzenia, przebarwienia skóry i blizny, są mało prawdopodobne.

Ogólnie rzecz biorąc, w rękach licencjonowanego i zaufanego dermatologa depilacja laserowa poznań jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych, jakie można było wykonać. Rezultaty widać niemal natychmiast, a długoterminowe efekty są warte małych ukłuć bólu, które możesz odczuwać podczas zabiegu. Pamiętaj, aby zawsze zlecać profesjonalistom wykonanie jakiejkolwiek procedury kosmetycznej, ponieważ bezpieczeństwo zabiegów powinno być dla ciebie priorytetem.