Bez kategorii

Kontynuuj walkę z cukrzycą, korzystając z tych wskazówek

Istnieje wiele poważnych problemów zdrowotnych związanych z cukrzycą.

Jednym z nich jest śmierć. Znajomość choroby i jej różnych metod leczenia jest niezbędna, jeśli chcesz pozostać zdrowym i szczęśliwym. W tym artykule poznasz wiele przydatnych wskazówek dotyczących radzenia sobie z cukrzycą.Osoby hipoglikemiczne powinny zawsze mieć pod ręką twarde cukierki i słodką gumę na wypadek ataku hipoglikemii. Nigdy nie wiesz, kiedy poczujesz początek ataku, dlatego ważne jest, aby zawsze być przygotowanym. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jadłeś śniadania, ponieważ twoje ciało łaknie cukru.Jeśli mieszkasz blisko granicy z Kanadą i prowadzisz samochód, rozważ wyjazd do Kanady, aby odebrać swoje recepty na cukrzycę. Rząd kanadyjski reguluje sprzedaż recept, aby nie doliczać do ich kosztów ogromnych opłat. Często można dostać dokładnie te same leki z ogromną zniżką i można je bezpiecznie zażywać, ponieważ podlegają tym samym lub nawet surowszym przepisom zdrowotnym.eBay to świetne miejsce, w którym możesz kupić sprzęt do ćwiczeń, który pomoże Ci kontrolować cukrzycę. Wiele osób odbierze wszystko, czego potrzeba, aby schudnąć po podjęciu postanowienia noworocznego, by w marcu zrezygnować. To najlepszy czas, aby przeszukać witrynę w poszukiwaniu ogromnych rabatów.Tak naprawdę nie ma diety cukrzycowej. American Diabetes Association zaleca, aby 50% kalorii pochodziło z węglowodanów, 30% z tłuszczów, a 20% z białek. Białka stabilizują poziom cukru we krwi i pomagają poczuć się usatysfakcjonowanym. Białka pomagają również organizmowi odbudować się i dostarczają składników odżywczych, których organizm potrzebuje, których nie ma w węglowodanach i tłuszczach.Niezwykle ważne jest, aby osoby z cukrzycą poddawały się co trzy miesiące prostemu badaniu krwi, zwanemu testem HbA1c. Kontynuuj walkę z cukrzycą, korzystając z tych wskazówek

Testy HbA1c pokazują poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy i mogą pomóc lekarzowi kontrolować cukrzycę.

Zaleca się, aby HbA1c było utrzymywane na poziomie lub poniżej siedmiu procent.Jeśli jesteś cukrzykiem, który nigdy nie palił lub nie palił od 6 miesięcy, możesz porozmawiać z lekarzem na temat stosowania insuliny wziewnej. Ostatnie badania medyczne wykazały, że insulina wziewna może być skuteczniejsza w leczeniu cukrzycy niż tabletki lub zastrzyki.Jeśli masz cukrzycę, dobrą wskazówką jest zadbanie o odpowiednią ilość snu. Jeśli ilość snu jest słaba, może to zaburzyć twoje hormony i prowadzić do zwiększonego apetytu i podwyższonego poziomu cukru we krwi. Badania wykazały, że tylko jedna noc złego snu może zwiększyć wrażliwość na insulinę nawet o 25%. Więc upewnij się, że trochę się prześpisz.Kiedy jesteś cukrzykiem, istnieje zwiększone ryzyko, że rozwinie się u Ciebie jakiś rodzaj choroby dziąseł. Regularne wizyty u dentysty i stosowanie się do jego sugestii dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej zapewnią Ci zdrowie pod tym względem. Właściwe nitkowanie i szczotkowanie to niezbędne elementy codziennej rutyny.Jeśli masz terapię laserową oczu w celu skorygowania uszkodzeń oczu spowodowanych cukrzycą, zachowaj ostrożność podczas ćwiczeń przez co najmniej miesiąc po operacji. Aby zmaksymalizować szanse na pełny powrót do zdrowia, nie wykonuj ćwiczeń, które wiążą się z nadwyrężeniem lub podwyższeniem ciśnienia w oku, które mogą obciążać naprawione naczynia krwionośne. Oznacza to brak podnoszenia ciężarów podczas nurkowania pod wodą lub ćwiczeń, które wymagają wstrzymywania oddechu.Wiedza o tym, jak zachować zdrowie i radzić sobie z objawami cukrzycy, jest niezbędna, aby uniknąć uszkodzeń, które są powszechne w tej chorobie. Diabetycy mogą wykorzystać informacje zawarte w tym artykule, aby im w tym pomóc.