Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – szybki sposób na odmłodzenie

Kwas hialuronowy to substancja znana i wykorzystywana w medycynie estetycznej od dawna. Wypełnia zmarszczki, nawilża, liftinguje skórę, modeluje kształt ust. Chcesz skorzystać z tego zabiegu? Poznaj najważniejsze fakty na jego temat.

Wypełnianie zmarszczek – wskazania

Wypełnianie zmarszczek to zabieg, który wykonuje się z użyciem wypełniacza, czyli najczęściej preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Efekty, jakie można uzyskać to, m.in.:

  • redukcja zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach,
  • modelowanie twarzy,
  • wolumetria policzków,
  • powiększanie ust.

Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią oraz podczas miesiączki. Kilka dni przed zabiegiem nie można zażywać aspiryny ani niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Z zabiegu wykluczone są osoby chorujące na epilepsję, porfirię, nowotwory. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie i środki znieczulające, alergia oraz infekcja skórna.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – czy to bezpieczne?

Podczas modelowania twarzy czy wypełniania ust kwasem hialuronowym kluczowe znaczenie ma precyzja, dokładność, doświadczenie i wiedza na temat struktury i funkcjonowania skóry. Dlatego bardzo ważne jest, żeby na zabieg wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, np. do Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie wypełnianie zmarszczek wykonywane jest przez doświadczonego lekarza. Jest to zabieg iniekcyjny, dlatego powinien być przeprowadzany przez osobę, która ma odpowiednie przygotowanie medyczne. Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, którego celem jest wykrycie ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz ocenia też stan skóry pacjenta oraz tłumaczy, jak będzie przebiegał zabieg.

Zastosowanie wypełniacza polega na ostrzykiwaniu nim wybranych okolic. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ obszar poddawany iniekcji zostaje wcześniej znieczulony. Cała procedura trwa od 15 do 45 minut, w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu. Skóra po wypełnianiu zmarszczek może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona przez kilka dni. Mogą pojawić się zasinienia i drobne strupki, które znikają po kilku dniach, ale też bez trudu można ukryć je pod makijażem.

Jak działa kwas hialuronowy na zmarszczki?

Jednym z głównych zastosowań kwasu hialuronowego jest tzw. lifting wolumetryczny twarzy, który obejmuje wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, podnoszenie opadających i zapadających się policzków, wypełnianie lwiej zmarszczki oraz doliny łez. Kwas hialuronowy wypełnia ubytki tkankowe w tych miejscach, dzięki czemu zmarszczki przestają być widoczne. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w głębi skóry rozpoczynają się też wzmożone procesy regeneracyjne, których efektem jest gęstsza i jędrniejsza skóra.

Na skutek działania kwasu hialuronowego:

  • linia policzków zostaje podniesiona,
  • znikają „worki” pod oczami,
  • zostają rozprostowane bruzdy nosowo-wargowe,
  • wygładzają się zarówno płytkie, jak i głębokie zmarszczki,
  • podnosi się linia brwi,
  • usta wypełniają się i odzyskują prawidłowy koloryt.

W zasadzie natychmiast po zastosowaniu wypełniacza większość zmarszczek i zwiotczeń znika, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy (mniej więcej przez rok). Czas działania wypełniacza zależy od takich czynników, jak: wiek, kondycja skóry, styl życia, ogólny stan zdrowia, dawka i miejsce podania preparatu. Po wypełnianiu kwasem hialuronowym skóra staje się odżywiona, głęboko nawilżona, sprężysta i gładka. Dzięki wygładzeniu zmarszczek, ujędrnieniu i napięciu skóry poprawia się również owal twarzy.

Dowiedz się więcej na temat wypełniaczy – skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.