Atrakcje dla turystów w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny jest miejscem w którym chętnie odpoczywa wielu turystów z całego kraju, często odwiedzają go też turyści zagraniczni.

Jest to wyjątkowe miasteczko o bardzo ciekawej architekturze, z bardzo charakterystycznym rynkiem oraz studnią. Kazimierz Dolny może zaoferować wiele turystom którzy chcą znaleźć tu wytchnienie w okresie wakacyjnym, możemy przyjechać całą rodziną, znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci oraz dla osób dorosłych.

Atrakcje dla turystów w Kazimierzu Dolnym

Domki w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to wiele starych budynków, piękne wąskie uliczki, możemy spacerować bulwarem nadwiślańskim, zwiedzić ruiny zamku oraz górującą nad Kazimierzem Dolnym basztę. Są to zabytki które powstały jeszcze w XIV wieku, zamek został ufundowany przez Kazimierza Wielkiego, był to wówczas ośrodek handlu o czym świadczą zlokalizowane nad Wisłą spichlerze. Kazimierz to także wiele miejsc, które z pewnością spodobają się osobom które lubią wycieczki piesze i rowerowe. Możemy udać się do wozów, są to wąwozy które swój wyjątkowy wygląd zawdzięczają korzeniom drzew, które rozpościerają się po obu stronach. Dzięki temu możemy aktywnie spędzić czas, obcować z przyrodą.

W Kazimierzu znajdziemy wiele miejsce noclegowych, znajdujące się tu hotele, pensjonaty, możemy zatrzymać się także w kwaterach prywatnych. Jednym z bardzo ciekawych miejsc gdzie możemy wynająć domki jest ośrodek Moje Miejsce Kazimierz, które udostępnia gościom domki dwulokalowe, znajdziemy tu boisko sportowe, możemy zagrać w piłkę nożną, tenisa czy też koszykówkę. Dostępne są także różne atrakcje dla dzieci takie jak plac zabaw, trampoliny, prowadzone są różne animacje które z pewnością spodobają się najmłodszych. Na terenie ośrodka znajduje się również basen, ścianka wspinaczkowa czy też huśtawki. Dorośli mogą skorzystać wieczorem z grilla, czy też spędzić czas przy ognisku.

Wielu turystów co roku odwiedza kazimierz dolny domki z pewnością będą dobrym pomysłem w przypadku jeżeli przyjeżdżamy z dziećmi, znajdziemy tu wiele miejsca. Domki są dobrze wyposażone, posiadają dostęp do internetu bezprzewodowego oraz wiele udogodnień dla swoich gości. Ośrodek Moje Miejsce może być bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania Kazimierza Dolnego oraz wielu atrakcji w okolicy.