Pouring water with crown splash. Close up. Side view on white background.

Butelka filtrująca – modny dodatek na lato i oszczędność od pierwszego dnia!

Butelki filtrujące są idealne do szkoły, na wycieczkę i do pracy. Z powodzeniem zastępują jednorazowe butelki plastikowe PET, a do tego pozwalają sporo zaoszczędzić. Lista ich zalet jest jednak znacznie dłuższa… 

Butelka filtrująca jeszcze do niedawna była czymś nie do końca znanym. Teraz na potęgę korzystają z niej dzieci, osoby aktywne i te, które lubią oszczędzać pieniądze. 

Zalety butelki filtrującej 

Przede wszystkim butelka z filtrem jest wygodna. Możemy mieć ją zawsze przy sobie, a gdy poczujemy pragnienie nie musimy szukać sklepu. Do tego możemy ją napełnić w dowolnym miejscu. Jest to szczególnie przydatne na wyjeździe (jeśli wyjeżdżamy za granicę sprawdźmy czy w danym kraju woda kranowa nadaje się do picia). Śmiało możemy z niej korzystać w większości krajów Unii Europejskiej, gdzie półlitrowa butelka kosztuje, w przeliczeniu na złotówki, nawet kilkanaście złotych! 

Na dodatek butelka filtrująca może być idealnie dopasowana do naszych upodobań i potrzeb. Możemy wybrać odpowiednią pojemność, np. 0,3, 0,5 lub 0,7 litra, a także ulubiony kolor. Warto wspomnieć, że butelki filtrujące dostępne są w tak niezwykłych kolorach jak np. flamingowy, lawendowy czy cappuccino! Szukasz butelki, która podkreśli Twój styl? Znajdziesz ją na https://dafi.pl/butelki-filtrujace

Wyjątkowa butelka dla wyjątkowej osoby

Butelki filtrujące mają jeszcze jedną zaletę. Są przyjazne środowisku naturalnemu i bezpieczne dla zdrowia. Czy wiesz, że jednorazowa butelka PET rozkłada się kilkaset lat choć korzystamy z niej zaledwie chwilę? Odpady z tworzyw sztucznych zalegają w oceanach, na wysypiskach śmieci i, w postaci mikrocząsteczek, powietrzu. Korzystając z butelki filtrującej chronisz środowisko i wyznaczasz ekologiczne trendy. Jeśli jesteś osobą, dla której ekologia nie jest obojętna – butelka filtrująca to podstawa! 

Co więcej, butelki filtrujące wykonane są z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa wolnego od bisfenolu A (BPA). To substancja wykorzystywana do produkcji butelek jednorazowego użytku, która pod wpływem wysokiej temperatury może wydzielać szkodliwe substancje do wnętrza butelki. Jednym słowem, butelka z filtrem to same korzyści – dla portfela, ekologii i zdrowia!