Co warto wiedzieć o bezglutenowym cateringu dietetycznym?

Catering dietetyczny to usługa polegająca na tym, że dostawca zajmuje się przygotowaniem odpowiednio zbilansowanych posiłków dopasowanych do potrzeb klienta, które są następnie dostarczane pod wskazany adres.

Często takie działania są opisywane jako tak zwana dieta pudełkowa, ponieważ gotowe posiłki znajdują się w specjalnych ochronnych pudełkach ułatwiających ich przechowywanie i transport. Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów takich planów żywieniowych. Warto zwrócić uwagę między innymi na dietę bezglutenową.

Co warto wiedzieć o bezglutenowym cateringu dietetycznym?

Podstawowe informacje związane z cateringiem bezglutenowym

Catering dietetyczny bezglutenowy to idealne rozwiązanie dla osób z nietolerancją glutenu. W takim cateringu wszystkie posiłki są przygotowywane z produktów wolnych od glutenu, takich jak ryż, ziemniaki, kukurydza, kasze, soczewica, a także wykorzystywane są bezglutenowe makarony i pieczywo. Oczywiście posiłki w cateringach bezglutenowych są zróżnicowane i zbilansowane pod względem składników odżywczych, włączając w to białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały.

Przykładowe posiłki w cateringach bezglutenowych mogą obejmować: omlety ze szpinakiem i pomidorami, sałatki z warzyw i ryb, klopsiki z indyka w sosie pomidorowym, curry z ciecierzycy i warzyw, czy grillowaną pierś z kurczaka z pieczonymi ziemniakami i sałatką z pomidorów i ogórków. Pudełkowe diety bezglutenowe obejmują również przekąski, takie jak owoce, orzechy, jogurty bez laktozy, warzywne patery z hummusem czy guacamole, czy bezglutenowe wafle ryżowe z pastą z awokado.

Dzięki cateringom dietetycznym bezglutenowym oferowanym przez firmy, takie jak na przykład https://fitmyday.pl/catering-dietetyczny-zamosc osoby z nietolerancją glutenu mogą cieszyć się smacznymi i zdrowymi posiłkami bez konieczności samodzielnego przygotowywania dań oraz pilnowania czy konkretne składniki zawierają gluten. Znalezienie odpowiednich ofert takich planów żywieniowych i diety pudełkowej nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy tylko poświęcić odrobinę czasu na poszukiwania przeprowadzane drogą internetową.