Jakie są najpopularniejsze dostępne usługi auto detailingu?

Detailing aut można ogólnie podzielić na zewnętrzny i wewnętrzny.

Usługi zewnętrzne obejmują mycie pojazdu w celu usunięcia kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, które zebrały się na powierzchni. Bardziej wytrzymałe rozwiązanie można zastosować na całej zewnętrznej powierzchni samochodu, aby usunąć stary wosk lub produkty wykończeniowe. Następnie detailerzy zaczną odbudowywać wiele warstw wykończenia na farbie, nie tylko po to, aby samochód pięknie błyszczał, ale także po to, aby lakier był całkowicie chroniony przed szkodliwymi promieniami UV, które w przeciwnym razie pozbawiłyby go blasku.

Jakie są najpopularniejsze dostępne usługi auto detailingu?

Jakie czynności można wykonać podczas auto detailingu

Po zadbaniu o lakier eksperci od auto detailingu zaczną skupiać się na podwoziu i kołach pojazdu, dokładnie je czyszcząc aby upewnić się, że wszelki brud, kamyki lub żwir drogowy został całkowicie usunięty przed natryskiwaniem środków ochronnych. Ostatnim obszarem detailingu zewnętrznego są zwykle reflektory, tylne światła i wszelkie zewnętrzne wykończenia, a także szyby w całym pojeździe. Te obszary zostaną oczyszczone, wypolerowane i doprowadzone do idealnego stanu. Wiele procesów detailingu aut to również dogłębne oczyszczanie wnętrza pojazdu.

Profesjonaliści odkurzą i dogłębnie wyczyszczą, czasem nawet parą, odkurzaczem piorącym lub poprzez ozonowanie, wszystkie dywany i tapicerkę w twoim pojeździe. W razie potrzeby stosuje się odpowiednie środki czyszczące, aby upewnić się, że wszystko jest całkowicie czyste i sterylne. Można również odnawiać wnętrze, zwłaszcza te miejsca, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Zostaną wykonane łatki i naprawy, powierzchnie zostaną wyszczotkowane do jednolitego wzoru, a samochód będzie wyglądał i pachniał, jakby właśnie zjechał z linii montażowej.

Podczas usługi auto detailing Wrocław można również wyczyścić wnętrze szyby, upewniając się, że wszystkie powierzchnie zostaną odkurzone, a następnie spryskane środkiem ochronnym na wszystkie powierzchnie, które będą narażone na dodatkowe działanie promieni słonecznych. Zwykle tylko na życzenie klienta specjaliści mogą także działać w komorze silnika. Do czyszczenia takich miejsc nie można używać wody, związków chemicznych lub innych rozwiązań wysokociśnieniowych, które mogą uszkodzić osiągi silnika.