Poznaj bezpieczny system przekłuwania Blomdahl.

Cieszę się, że mogę zamieścić nowy wpis, który mam nadzieję, będzie dla Was drogowskazem, zwłaszcza jeżeli chcecie swoim dzieciom lub sobie założyć pierwsze kolczyki. Specjalnie się do tego przygotowałam, przeszukując różne publikacje, dane i w końcu natrafiłam na system przekłuwania uszu, który wydaje się niezwykle bezpieczny, szybki i co najważniejsze przyjazny dla alergików i małych dzieci. Przeczytajcie poniższy tekst i poznajcie system Blomdahl, który moim zdaniem jest godny polecenia.

Metoda Blomdahl — skąd pochodzi i dla kogo jest przeznaczona?

Zacznę od początku, czyli od informacji, która w pierwszej kolejności zwróciła moją uwagę. System Blomdahl z powodzeniem funkcjonuje aż w 90% salonach kosmetycznych i studiach piercingu. Pochodzi ze Szwecji i w błyskawicznym tempie zagościł w coraz większej ilości europejskich gabinetów. Został szczegółowo wymyślony i zbadany przez specjalistów, dzięki czemu jest bardzo bezpieczny.

Również w polskich gabinetach jest stosowany, a statystyki pokazują, że metoda Blomdahl bardzo szybko zadomawia się na stałe w ofertach i coraz więcej osób z niej korzysta. Zestaw do przekłuwania uszu tej marki może być zakupiony na oficjalnej stronie internetowej prosto do gabinetu, a dodatkowo warto skorzystać z wykupienia dodatkowych kursów, które umożliwiają opanowanie tej metody do perfekcji.

Firma Blomdahl dedykuje swoje produkty i usługi wszystkim, którzy pragną założyć kolczyki lub wzbogacić kolekcję biżuterii o dodatkowe pozycje. To, co dla mnie ważne to fakt, że marka skupia się na bezpieczeństwie i komforcie dzieci, a także osób zmagających się z alergią kontaktową na różnego rodzaju metale (złoto, srebro, pallad, kadm lub nikiel).

Dla dzieci tylko to, co najlepsze…

Okazuje się, że skuteczność i niezawodność systemu zakładania kolczyków marki Blomdahl opiera się na 4 podstawowych zasadach, które współgrając ze sobą, tworzą kompleksowy i bezpieczny zabieg. Pierwszą z zasad jest stosowanie kolczyków wykonanych wyłącznie z najlepszych, hipoalergicznych materiałów. Chociaż wcześniej o tym nie wiedziałam, naprawdę sporo osób dorosłych i dzieci doświadcza alergii kontaktowej na metale szlachetne, a także na nikiel i inne substancje. Marka Blomdahl w trosce o najmłodszych proponuje wyłącznie antyalergiczne kolczyki dla dzieci wykonane z tytanu medycznego lub plastiku. Dzięki temu rodzic ma pewność, że maluch tuż po zabiegu nie będzie cierpiał z powodu zmian skórnych, wyprysków, ani nie doświadczy uporczywego swędzenia, obrzęku czy pokrzywki.

Tytan i plastik medyczny są całkowicie wolne od alergizujących metali, a dodatkowo są trwałe i dostępne w kolorze czerni, złota, metalu i srebra. Mogą mieć także wykonany plater z drogich kruszców, ale tylko w miejscach, które bezpośrednio nie stykają się ze skórą. Daje to gwarancję bezpieczeństwa.

2 dziurki — jedno kliknięcie!

Tylko nie pytajcie mnie, czy byłam kiedyś świadkiem sytuacji, w której dziecko po przekłuciu pierwszego ucha, stanowczo protestowało przed ponowieniem zabiegu na drugim! To ja byłam kiedyś takim dzieckiem. I wcale nie chodziło o ból, ale o trudny do opanowania stres, który kazał mi wierzgać nogami i kopać, jak przestraszony zając. Teraz jest to dla mnie trochę zabawne, a trochę traumatyczne wspomnienie. Jedno jest pewne — dokładnie znam ten lęk.

Kiedy przeczytałam, że drugą zasadą systemu Blomdahl jest umieszczenie obydwu kolczyków jednocześnie na każdym uchu za pomocą jednego kliknięcia i jednej osoby — odetchnęłam z ulgą. Czyli nie każde dziecko musi się mierzyć z podwójnym lękiem. I całe szczęście!

Dodatkowo aparat do zakładania kolczyków marki Blomdahl wykonuje zabieg ekspresowo, cicho i bezboleśnie, a efekty można od razu podziwiać w odbiciu lustra.

Bezpieczeństwo przede wszystkim — zasada bliskiego kontaktu

Trzecią zasadą systemu zakładania kolczyków marki Blomdahl jest bliski kontakt. Co to oznacza w praktyce? Nic innego niż to, że kolczyki dla dzieci umieszczone są w specjalnej sterylnej kasetce i zabezpieczone tak, że nie mają prawa zetknąć się z płatkiem ucha lub dłonią przed ich założeniem. Dzięki temu w trakcie zabiegu do nowopowstałej dziurki nie dostaną się żadne wirusy i bakterie, które mogą wywołać zakażenie lub stan zapalny.

Dodatkowo same kolczyki dla niemowlaka, jak i kasetka w aparacie są sterylne, co jest gwarancją uniknięcia zarażenia się przewlekłymi chorobami, takimi jak HIV czy wirusowe zapalenie wątroby. To bardzo ważne! Pamiętajcie, nawet jeżeli nie wybierzecie metody Blomdahl, omijajcie szerokim łukiem wszystkie salony, które nie przestrzegają zasad antyseptyki. W innym razie możecie sprezentować sobie chorobę, na którą będziecie brać lekarstwa przez całe życie!

Kolczyki dla niemowlaka i osoby dorosłej — specjalna konstrukcja gwintu i zatyczek marki Blomdahl

Ostatnią, a zarazem czwartą zasadą systemu Blomdahl jest zakładanie kolczyków o specjalnej opatentowanej budowie. Chodzi o stosunkowo grubsze niż w standardowych kolczykach gwinty. Ich średnica jest większa, dlatego, by formować odpowiednich rozmiarów dziurki w uszach, które w procesie gojenia, trwającemu nawet rok, obkurczają się nieco. Zapobiega to przyszłym problemom w doborze kolejnej biżuterii o specyficznych gwintach.

Dodatkowo zatyczki na kolczykach marki Blomdahl zatrzymują się na specjalnych ogranicznikach i nie dociskają płatków uszu. Pozwala to na stałe wietrzenie ran i przyspieszenie procesu gojenia, uniknięcie powikłań, a także nieestetycznego sączenia się ropy.

Myślę, że przedstawiłam pokrótce metodę zakładania kolczyków, która zachwyci Was i Wasze dzieci. Dajcie znać, jakie odczucia towarzyszyły Wam po wizycie w salonie i które miejsca na mapie Polski już oferują zabiegi metodą Blomdahl. Dla wielu osób będzie to bardzo przydatna informacja.