Bez kategorii

Coraz częściej zajmujemy się osobami przewlekle chorymi, w ich własnych domach

Już nie są odosobnione przypadki lub sytuacje, kiedy najzwyczajniej w świecie decydujemy się zająć osobą nieuleczalnie lub przewlekle chorą, zapewniając jej opiekę we własnym domu.

Oczywiście możemy to zrobić na wiele sposobów, znajdując kogoś, kto taką opiekę całodobową jest nam w stanie zagwarantować, ewentualnie samemu się podjąć takiego właśnie zadania. Jednak w tym momencie pojawia się pytanie, bardzo ważne i dotyczące tego, czy będziemy w stanie mu sprostać, gdyż całodobowa opieka nad osobą przewlekle lub nieuleczalnie chorą, wcale nie jest czymś prosty i łatwym, z perspektywy tego, do czego się ona odnosi. Dlatego należy być świadomym, obowiązków które spadają na osobę, jaka zajmuje się leczeniem paliatywnym w domu kogoś, kto jego potrzebuje, mowa o jej higienie oraz pielęgnacji, zwłaszcza w kierunku poprawi jakości życia, które z powodu choroby uległo pogorszeniu. Zadbaniu o to, by udało się w jak najbardziej skuteczny sposób, ograniczyć wszelkie dolegliwości, tym bardziej te bólowe wynikające z faktu samej choroby, zwłaszcza przy uwzględnieniu leczenia farmakologicznego. Można więc śmiało powiedzieć, że opieka nad osobą przewlekle i nieuleczalnie chorą, często jest nie lada wyzwaniem, a raczej trudnym zadaniem, które wymaga od nas poświęcenia wystarczającej ilości czasu. Stworzenia warunków, pozwalających na leczenie paliatywne w domu, czy zapewnienia dostępu do sprzętu takiego jak respirator, który pomaga w wentylacjach i oddychaniu takiej osoby, także karmieniu dojelitowym.

.
Coraz częściej zajmujemy się osobami przewlekle chorymi, w ich własnych domach

Czy możliwe jest leczenie respiratorem we własnym domu?

Czy więc możliwe jest, leczenie respiratorem we własnym domu? Co zrobić, aby móc uzyskać do niego czasowy i określony dostęp, dla osoby która go najzwyczajniej potrzebuje? W uzyskaniu odpowiedzi na takie pytanie może nam pomóc witryna internetowa wentylacje domowe, która pozostaje nie tylko cennym źródłem informacji, o leczeniu paliatywnym czy osobach przewlekle chorych, ale też ma im wiele do zaoferowania. Przede wszystkim, zaprezentowana jest tam oferta hospicjum, a więc ośrodka opiekuńczo-leczniczego, czy też wsparcia dla osób, które chcą się podjąć leczenia ludzi chorych.