Uprawa marihuany na własny użytek

Przepisy prawne w wielu krajach jeżeli chodzi o uprawy marihuany są obecnie coraz mniej restrykcyjne, wiele państw pozwala na sprzedaż marihuany w celach medycznych, na receptę.

Dodatkowo także niektóre kraje pozwalają na uprawę marihuany na własny użytek. Oczywiście wielu hodowców chętnie korzysta z tej możliwości, sadzą rośliny na zewnątrz w ogrodach, lub też tworzą specjalne namioty w których można hodować marihuanę w warunkach domowych, oczywiście pamiętając aby zapewnić jej właściwe warunki do wzrostu.

Uprawa marihuany na własny użytek

Jak uzyskać wysokie plany w uprawach konopi?

Oczywiście na to jakie plony uzyskamy duży wpływ będzie miało wiele czynników, po przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią glebę, donice, możemy oczywiście także stosować metodę uprawy hydroponiczne, w tym przypadku roślina będzie posiadała korzenie zanurzone w wodzie. W tym przypadku naturalnie należy zapewnić jej wszystkie niezbędne składniki, nawozy które pozwolą na uzyskanie wysokich plonów. Naturalnie bardzo duży wpływ na uprawę będzie miało odpowiednie oświetlenie, należy pamiętać iż roślina będzie potrzebowała dużo światła.

Możliwe wykorzystanie jest bardzo specjalistycznych paneli LED, mogą być zamontowane w namiocie nad rośliną. Możemy także automatycznie regulować ilość światła, jego natężenie, ale także godziny w których panele LED będą włączone. Dzięki temu uzyskamy optymalną ilość światła która będzie potrzebna w kolejnych etapach rozwoju rośliny. Oczywiście warto wybrać także odpowiednie nasiona która będziemy sądzili, w zależności od odmiany będziemy mogli uzyskać różne efekty, różną wielkość a także różną zawartość THC czy CBD.

Kiedy poszukujemy nasion warto odwiedzić specjalistyczny sklep, znajdziemy tam bardzo wiele nasion różnych odmian, z pewnością znajdziemy odmianę która będzie optymalna do naszych wymagań. Może być to przykładowo marihuana Blueberry, są to nasiona feminizowane, oznacza to iż z nasion wyrośnie marihuana żeńska. Jest to istotne aby rośliny żeńskie oraz męskie się ze sobą nie mieszały, co mogłoby w dużym stopniu zmniejszyć nasze plony.