Czym powinna wyróżniać się dobra kredka do brwi?

Wiele kobiet nie ma pojęcia, czym powinna wyróżnić się dobra kredka do brwi. Nie ma sensu inwestować w przypadkowe kosmetyki, które zwykle już po pierwszym użyciu nadają się do wyrzucenia. Należy jednak uwzględnić, że nie istnieje produkt idealny, który w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Właśnie dlatego warto jest zapoznać się z opiniami znalezionymi w sieci.

Recenzje użytkowniczek mogą stanowić wsparcie podczas podejmowania decyzji zakupowej. Poniżej przedstawiono czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę.

Gama kolorystyczna

Dobre kredki do brwi powinny występować w szerokiej gamie kolorystycznej. Odcień kosmetyku powinien zostać perfekcyjnie dopasowany do karnacji oraz oprawy oczu. Wbrew pozorom brwi nie muszą posiadać koloru włosów, więc nie trzeba stosować się sztywnych reguł. Czarne, grube, wyraziste brwi pasują przede wszystkim paniom, które posiadają latynoski typ urody. W innym przypadku efekt końcowy może okazać się sztuczny. Brunetki chętnie wybierają kredki w odcieniach ciemnego brązu. Wiele blondynek decyduje się na kolor subtelnego brązu. Minęły czasu, gdy brwi ciemniejsze od włosów były niemile widziane.

Konsystencja

Kredka do brwi nie powinna być zbyt twarda, ponieważ utrudnia to aplikację. Ponadto, makijaż wykonany takim produktem najczęściej jest przerysowany i przesadnie intensywny. Kredki o kremowej konsystencji również nie ułatwiają zadania, ponieważ wykazują tendencję do rozmazywania się. Trudno tutaj utrzymać pożądany poziom precyzji. Optymalna twardość to podstawa – niestety ciężko jest sprawdzić konsystencję kosmetyku podczas zakupu. W drogeriach dość rzadko dostępne są testery. W takiej sytuacji najprościej skorzystać z opinii wystawionych przez użytkowniczki. W dobie internetu znalezienie potrzebnych informacji nie stanowi wyzwania.

Cena

Mogłoby się wydawać, że najlepsze kredki do brwi kosztują majątek. Nic bardziej mylnego! Warto uwzględnić, że opisywany kosmetyk cechuje się nieprzeciętną wydajnością, dzięki czemu może posłużyć nawet pół roku lub dłużej. Osoby, które lubią oszczędzać powinny polować na kody rabatowe Sephora. Na portalu Rabatio regularnie udostępniane są kupony zniżkowe do wielu popularnych drogerii stacjonarnych oraz internetowych. Jeśli zależy Tobie na atrakcyjnej cenie i chcesz kupować więcej produktów po obniżonych cenach to warto śledzić wspomniany portal, bo jest to kopalnia wiedzy na temat wszelkiego rodzaju okazji cenowych na kosmetyki i inne produkty/usługi.