Jak wygląda keto jadłospis na diecie ketogenicznej?

Niewiele jest diet, które tak korzystnie wpływają na ludzki organizm, jak dieta ketogeniczna. Zmiana sposobu odżywiania się i wykluczenie węglowodanów z codziennego menu, ma wiele pozytywnych efektów zdrowotnych. Czego można się spodziewać po przejściu okresu adaptacji i wejściu w ketozę?

Osoby otyłe powinny zauważyć szybki spadek wagi. Oczywiście nie będą to mięśnie, lecz tkanka tłuszczowa, którą organizm zacznie spalać, by dać sobie energię niezbędną do funkcjonowania.

Kolejnym pozytywnym efektem jest wzrost energii, poprawienie stanu skóry, włosów i paznokci, lepszy humor, złagodzenie stanów depresyjnych. Keto jest dietą optymalną, dlatego pomaga też zaleczyć wiele stanów chorobowych w organizmie.

O przejściu na żywienie oparte na białkach i tłuszczach myśli wiele osób, powstrzymuje ich jednak zbyt mała świadomość dotycząca tego rodzaju diety. Co jeść na diecie ketogenicznej i jak powinien wyglądać keto plan żywieniowy, by mieć pewność, że nie popełniamy żadnych błędów, które mogłyby zatrzymać nasz proces wchodzenia w ketozę?

Jadłospis diety ketogenicznej, co można jeść, a co jest zabronione?

Dieta keto opiera się na produktach o niskiej zawartości węglowodanów. Bezpieczne keto produkty to mięso, zielone warzywa, owoce jagodowe, kokos i jego pochodne, zdrowe tłuszcze w tym masło, i prawdziwa skarbnica zdrowia – oliwa z oliwek. Nie jest to jednak wszystko, co można zjadać będąc na keto.

Menu ketogeniczne jest bardzo bogate w smak, aromat i przede wszystkim w składniki odżywcze. Układając dla siebie keto plan żywieniowy warto uwzględnić w nim również pewne ilości nabiału, w tym jajek potrzebnych do tworzenia smacznych i pełnowartościowych śniadań.

Jeśli chodzi o zdrowe keto produkty to nie wolno zapominać o maśle orzechowym, które jest podstawą, jeśli chodzi o keto desery. Ciekawe przepisy diety ketogenicznej na smaczne i zdrowe słodycze o obniżonej zawartości węglowodanów, znaleźć można na blogu ketowariatka.pl. Osoby zainteresowane zmianą sposobu odżywiania, mogą na podstawie informacji zawartych na blogu, ułożyć dla siebie przykładowy jadłospis diety ketogenicznej

Co jeść na diecie ketogenicznej, czym zastąpić niektóre produkty?

Chcąc, by ddieta ketogeniczna przyniosła nam jak najwięcej pozytywnych skutków jeśli chodzi o wygląd i zdrowie, musimy zadbać o to, by nasze menu ketogeniczne było maksymalnie urozmaicone.

Każda dieta jest niebezpieczna, jeśli opiera się na ciągle tych samych produktach. Na szczęście przepisy diety ketogenicznej pozwalają na kombinowanie ze smakami, łączenie ze sobą wielu produktów i przede wszystkim na jedzenie do syta.

Jeśli dobrze przyjrzymy się diecie keto, to zauważymy, że jest ona zdecydowanie mniej rygorystyczna od większości diet odchudzających. Nie musimy nawet rezygnować z deserów, wystarczy, że poszukamy zdrowych alternatyw dla tradycyjnych produktów, takich jak mąki. Jeśli chodzi o wypieki na diecie ketogenicznej, to warto wypróbować mąki kokosowej. Mąka z miąższu kokosa pozwala na wypiekanie smacznych, kruchych ciasteczek oraz spodów, mających stanowić bazę do keto ciast. Wypieki wytrawne, czyli różnego rodzaju bułeczki i chlebki można tworzyć, korzystając z mąki z ostropestu, łuski babki płesznik, czy zmielonych ziaren siemienia lnianego. Starte na proszek w młynku do kawy nasiona słonecznika to idealna baza do keto chałwy, czy cukierków.

Niemal każdy produkt jest do zastąpienia, nawet makaron. Osoby, które mają słabość do włoskiej kuchni, a jednocześnie pragną wypróbować dietę ketogeniczną, mogą spróbować stworzyć makaron z cukinii lub z innego warzywa. W sklepach internetowych ze zdrową żywnością można nabyć również makaron konjack.