Pomysły na urządzenie salonu w stylu skandynawskim

Jeśli uwielbiasz styl skandynawski i minimalistyczny wygląd pomieszczeń, poszukaj inspiracji na blogach o wyposażeniu i dekorowaniu wnętrz, a z pewnością wykorzystasz wiele porad i wskazówek tam zamieszczanych.

Urządzanie wnętrza w stylu skandynawskim jest obecnie wiodącym trendem.

Pomysły na urządzenie salonu w stylu skandynawskim

Wprowadź styl skandynawski do swojego salonu

Jeśli chcesz osiągnąć minimalistyczny wystrój w swoim salonie, ze smukłymi kształtami, neutralna paletą barw i uporządkowanymi powierzchniami, możesz zdecydować się na salon w stylu skandynawskim. Taki efekt możesz osiągnąć na wiele sposobów, możesz również łączyć wystrój skandynawski z innymi trendami projektowania wyglądu pomieszczeń. Klasyczny skandynawski styl w salonie jest stonowany i minimalistyczny, a styl ten pięknie prezentuje się w tym monochromatycznie urządzonym pokoju. Czerń kontrastuje z jasną bielą i jasną szarością, a odcienie beżu nadają dodatkową miękkość i naturalność. Jeśli chcesz uzyskać neutralny, ale ciekawy wygląd, wybieraj tkaniny i tapicerki w różnych wersjach odcieni i tekstur.

Aby uzyskać styl skandynawski w salonie, zacznij od dużej przestrzeni w jasnych kolorach i dodaj mniejsze obszary ciemniejszych odcieni, z czarnymi elementami wprowadzającymi bardziej interesujące i ciekawe akcenty. Możesz również używać kolorystyki ziemi, aby nadać pomieszczeniu bardziej przytulną i zachęcającą atmosferę. Wybierz smukłe drewniane meble i kanapę czy fotele na nóżkach w stylu skandynawskim do salonu, które dodatkowo sprawią, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Kanapa i stolik kawowy stanowią centralny element w salonie, mogą również współgrać z innymi meblami, dziełami sztuki i innymi naturalnymi dekoracjami w pokoju.

Jeśli nie wiesz, jakich zasad się trzymać projektując salon w stylu skandynawskim, zajrzyj na stronę https://zona-design.pl/blog/post/13_styl-skandynawski-urzadzamy-salon?page_type=post. Urządzając salon w stylu skandynawskim do szarości, bieli i koloru czarnego można również włączyć zgaszony róż czy odcień brzoskwiniowy, które wniosą nieco ciepła i świetnie współgrają z meblami wykonanymi z drewna.