Uprawa marihuany w warunkach domowych

W niektórych krajach Europy takich jak Holandia czy też Czechy dozwolona jest uprawiania konopi indyjskich na własny użytek, korzysta z tego coraz więcej osób, oczywiście ilość jest ograniczona do trzech czy też czterech roślin.

Obecnie wiele osób hoduje konopie w domu, jest to najszybszy sposób aby uzyskać zbiory. Warto zwrócić uwagę iż w klimacie europejskim hodowla na zewnątrz nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Oczywiście będziemy potrzebowali różnego rodzaju akcesoriów do uprawy, dzięki czemu będziemy mogli szybko uzyskiwać plony.

Uprawa marihuany w warunkach domowych

W jakich warunkach uprawia się konopie?

Naturalnie podstawą będzie donica w której umieścimy rośliny, można w tym wypadku wybierać spośród różnych rodzajów gruntu, są one sprzedawane w sklepach ogrodniczych ale także możemy pokusić się o zakup podłoża uprawowego które będzie dedykowane do upraw konopi, może być to podłoże na bazie kokosa, co daje wiele zalet ze względu na doskonałą wymianę powietrza, zapewnia świetne warunki do uprawy. Z pewnością wykorzystanie płatków kokosowych może pozwolić na uzyskanie podłoża bardzo wysokiej jakości.

Możemy także wykorzystać w tym przypadku specjalne kostki bazaltowe, jest to produkt wykonany ze skały wulkanicznej, Dzięki temu będziemy mogli dostarczać roślinie niezbędnych składników. Korzenie mogą rosnąć swobodnie, w tym przypadku będą one odporne na szkodniki. Możemy naturalnie wybrać różnej wielkości kostki, w zależności od upraw. Oczywiście możemy także wykorzystać gleby bogate w minerały znajdujące się w skałach wulkanicznych, jest to bardzo dobry pomysł jeżeli chcemy uzyskać wysokie plony i zdrowe rośliny.

Obecnie możemy bez problemu zakupić różnego rodzaju akcesoria do uprawy marihuany, znajdziemy wiele sklepów które specjalizują się w sprzedaży tego rodzaju towarów. Będziemy mogli także zakupić kompletne namioty w których możemy umieścić roślinę oraz cały zestaw potrzebny do hodowli. W tym przypadku będzie to oczywiście odpowiednie oświetlenie, dodatkowo także będziemy mogli wykorzystać systemy odpowiadające za odpowiednią cyrkulację powietrza także systemy odpowiedzialne za utrzymanie właściwej temperatury oraz wilgotności.